Mise splněna!

  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Je to fakt skvělý pocit, když se s nějakým projektem dostanete do bodu, kdy začnete sklízet ovoce. Já mám teď na mysli hlavně svůj nový ateliér, ale znáte ten pocit… Netrvalo to ani tak dlouho, klíče jsme si přebrali na konci ledna a naštěstí nebyla nutná žádná významná rekonstrukce.

Největší problém byly zdi a tam jsme museli na pomoc přizvat odborníka. Spodní voda, to je něco, co nechcete slyšet, když sníte o čistých bílých stěnách.

Zedník měl naštěstí volnou kapacitu téměř hned, a tak všechny zdi během jednoho týdne opravil. Bohužel už teď vidíme, že problém s vlhkými stěnami se bude vracet a my si budeme muset zvolit nějakou taktiku, jak s tím kontinuálně bojovat.

První týden v březnu jsme dotáhli bílení a zbavili se tak dojmu temně šedé jeskyně, což ještě teď slavíme jako velké vítězství 🙂 Kluci mi pak navrtali 13,5 metrů závěsného systému na obrazy, aby nemusely být všechny smutně zabalené a uklizené.

A to bylo zásadní! Teď už nic nebrání ateliér využívat k tomu, k čemu je určen 🙂

Momentálně mám rozmalované 4 obrazy ze vzpomínek na Patagonii a další 3 načrtnuté. Můj sprejovací koutek prošel zátěžovým testem a jedna skvostně nabílená zeď už schytala odstín do modra. To byla ale jen otázka času…

Zpětně je pro mě téžký pochopit, jaké množství práce – jak té fyzické na ateliéru, tak toho papírování, jsme za těch několik týdnů zvládli! Taky tam moji 3 největší pomocníci málem nechali ruce. Doufám, že se na mě moc nezlobí 🙂

Nemáme hotovo, chybí doladit milion věcí, ale cílem bylo prostor jednoduše zprovoznit.

Mise splněna 🙂