Candy Mountain (2023)

9 900 CZK

50 x 50 cm, akryl a písek na plátně

Obraz byl součástí výstavy Bear & Berries v TwinArt Gallery na Arbesově náměstí v Praze (únor 2024).

Blooming Seychelles (kolekce 2023)

Nová kolekce barevných obrazů s písečnou strukturou je vzpomínkou na mou návštěvu seychelských ostrovů v roce 2021. Obrazy se vyznačují veselou barevnou strukturou a plochami připomínajícími květy a rozkvétání v písku. Jednotlivá plátna jsou tvořena spontánně ze vzpomínek a ve vrstvách sprejování, pískování a malby.

Návštěva Seychel pro mě byla přelomovým zážitkem. Roku 2021 stále vévodil našim životům covid a já jsem měla naplánovanou cestu do Brazílie. Tam se ale zrovna v tu dobu zrodila obávaná brazilská mutace. Jediným možným a rozumným řešením bylo od výletu upustit. Jen málo destinací bylo v té době otevřeno cizincům a zároveň poskytovalo bezpečný úkryt – Seychely byly jedním s těchto málo míst. Ve své mysli jsem si je ale už dávno zařadila do kategorie honeymoon destinace, kde kromě luxusních resortů nic dalšího nebude.

Jsem vděčná, že jsem měla možnost toto místo navštívit a nechat se vyvést z hlubokého omylu. Seychely jsou úchvatné – sopečná scenérie zelenící se palmami a ovocnými stromy; exotické květy, neskutečně živé barevné korálové útesy a nejkrásnější pláže, jaké jsem kdy viděla. Seychely jsou ráj na zemi a já na něj ráda vzpomínám.