Srdečně vás zvu na vernisáž výstavy Bear & Berries, která proběhne ve čvrtek 8. 2. od 18 h v galerii TwinArt v Praze (Arbesovo náměstí 11).

FB událost: https://www.facebook.com/events/866911124858200/


Výstava Bear & Berries

Bear & Berries je název poslední dokončené kolekce obrazů Dominiky Brejchové. Představuje soubor 11 pláten inspirovaných putováním po západní Kanadě, konkrétně cestou národními parky mezi Calgary a Vancouverem, kterou autorka absolvovala v červenci roku 2023. Obrazy jsou malované technikou kombinující malbu akrylem, sprejování a strukturování pomocí jemného písku. Obrazy oslavují dechberoucí přírodu, scenérie kanadských hor a sezónu, kdy jsou běžně k vidění medvědi krmící se zrajícími bobulemi.

Tato kolekce je výrazná svou barevnou paletou, jež je pro autorku nezvykle temná a kontrastní. Obrazy spojují temné tóny zelené a černé v kombinaci s výraznou růžovou a kontrastní bílou.

Součástí výstavy jsou také obrazy inspirované cestováním po Vietnamu, Singapuru nebo Tanzanii. V každé kolekci autorka pracuje s pozadím jinak a využívá různé techniky. Zatímco u nejstarších obrazů z kolekce Serengeti se ještě nevyskytuje písek a pozadí dominují zlaté motivy evokující zvířecí srst lesknoucí se v ostrém slunci, u novějších obrazů vstupuje do malby písek, který abstraktní obrazy uzemňuje do hmatatelné reality. Písek autorce pomáhá navrátit se zpátky na zamilovaná místa a aktivuje hmatovou paměť a vzpomínky. Pro Dominiku je zásadní proces jako takový, malba je pro ni uvolňující a osvobozující zážitek.